tu jesteś:  Strona główna
Agnieszka Matejczuk 1/3
PSY: Kala, Viva

Współpracownik Fundacji

Będzie nudno. Noo na początku na pewno, bo jak większość psiarzy ja też marzyłam o swoich czterech łapach od dziecka… a dokładnie od „Czterech pancernych i psa”. Prawie przez całe życie to miał być śliczny długowłosy owczarek niemiecki… Taa, ale jak to w życiu bywa, na drodze do spełnienia mojego szczęścia stali moi rodzice, którzy lubili zwierzęta, ale … u znajomych, jak mieli domek z ogródkiem.

Suma summarum, na psa pozwoliłam sobie sama w wieku już… słusznym, gdy odchowałam nieco dzieciątka i nie jest to ONek tylko labrador… Dlaczego labrador? Sama nie wiem, gdzieś zobaczyłam, cos poczytałam i… to mógł być tylko labrador… W dodatku koniecznie czarny. I tak w życiu naszej rodziny pojawiła się Kala, śliczna czarna kluseczka.

Na początku cieszyliśmy się, że po prostu jest. Hodowca polecił nam przedszkole, więc na nie poszliśmy… Zaczęliśmy na spacerach poznawać innych ludzi ze swoimi psiakami i tak nawiązaliśmy przyjaźnie, które kwitną do dziś. Nie mieliśmy planu na życie z Kalą, ale plan się pojawił sam. Towarzysko zawitaliśmy na zajęciach z flyballa… Tak nas to wciągnęło, że od jesieni 2008 roku jesteśmy członkami klubu sportowego WOOF, trenujemy tam flyball i frisbee. Sporty może nietypowe jak dla labradora, ale … Kala jest dowodem na to, że jak pies lubi pracować, to może robić wszystko.

Obecnie zaraziliśmy się jeszcze jedną pasją… ratownictwem wodnym. Woda to środowisko naturalne Kali, może z niej nie wychodzić… wyławiając kochane kamienie, przy okazji może wyłowi jakiegoś tonącego ;))

A więc obecnie jesteśmy bardzo zalatani… biegamy z treningu na trening i… dobrze nam z tym.

Od września 2010 r. do naszego psioludzkiego stada dołączyła Viva. Viva jest tollerem  (Nova Scotia Duck Tolling Retriever) i spełnienie naszych marzeń o kolejnym psie chętnie współpracującym z człowiekiem.

Od listopada 2010 z obiema moimi suczkami rozpoczęłam treningi z zakresu poszukiwań ludzi w terenie w Dolnośląskiej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej Siechnice.


Agnieszka
 

PIES AGNIESZKI

     

Kala                                               Viva
 


GALERIA AGNIESZKI
« powrót
1 2 3 


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 3588

1999-2022 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms