tu jesteś:  Strona główna
Spotkanie programowe 2013
24 listopada 2013 r. spotkaliśmy się w urokliwych Twardocicach na spotkaniu programowym Fundacji.


Jednak dzień przed wyznaczonym terminem spotkania część jego uczestników, dzięki gościnności gospodarza a zarazem przewodnika, wybrała się na wycieczkę do zapomnianej sztolni w górze Wielisławka. W jej okolicach Niemcy podobno ukryli 7 ton złota.

Zaparkowaliśmy samochody pod pięknymi Organami Sędziszowskimi, które są pomnikiem przyrody. Organy to odsłonięte skały w kamieniołomie na zboczu góry. Wskutek eksploatacji Wielisławki odsłonięto porfiry o strukturze słupkowej, wyglądem przypominające piszczałki organowe, stąd też nazwa. 


W dalszą część wycieczki ruszyliśmy pieszo wzdłuż Kaczawy. Po wspięciu się kilkanaście metrów mężczyźni i jedna reprezentantka kobiet plus jedna przywiązana suka musieli zejść bardzo stromym zboczem do wejścia sztolni, co stanowiło naprawdę duże wyzwanie. Pod stopami była masa opadłych liści i śliska od wody ziemia, a poniżej rzeka. Obecne na wycieczce suki bawiły się wyśmienicie, natomiast ludzie powoli schodzili w dół. Wszystkim jednak – nie bez kłopotu – udało dojść do wejścia, by po chwili móc zwiedzać sztolnię, czołgając się w jej wąskich kanałach. W tym czasie reszta uczestników wycieczki wspinała się na szczyt Wielisławki. Złota nie udało się znaleźć, jednak nietoperze i błoto w pełni zrekompensowały to niewielkie niepowodzenie.

Po powrocie czekała na nas gospodyni z ciepłymi posiłkami i zdjęcia oraz relacje filmowe z lodowatego Bieguna. Dojechali kolejni uczestnicy spotkania, więc wieczór spędziliśmy na rozmowach przy stole z ciepłą herbatą.

W niedzielę od rana rozpoczęło się spotkanie programowe, podczas którego omówiliśmy wstępnie plan działań na 2014 r.

 

Wielkie podziękowania dla Lucyny i Krzyśka za ciepłe przyjęcie i udostępnienie miejsca na spotkanie oraz wszelkie atrakcje.

Monika

 
 


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 2089

1999-2020 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms