tu jesteś:  Strona główna
4. Zimowy Bieg Patrolowy PSICH RATOWNIKÓW
W nocy z 1 na 2 lutego 2014 roku w Wiszni Małej odbył się 4. Bieg Patrolowy PSICH RATOWNIKÓW organizowany przez Fundację Na Rzecz Psów Pracujących PSI RATOWNICY oraz Grupę Ratownictwa Specjalistycznego OSP Wisznia Mała.
.
 

Impreza ma na celu propagowanie sposobów aktywnego spędzania czasu, pracy z psem oraz integrację środowiska ratowniczego. Co roku impreza nieco się różni, jednak założenia są niezmienne – drużyna 4-6 osobowa z minimum jednym psem w składzie wyrusza w las, gdzie wg. specjalnie przygotowanej mapy ma zaliczyć odpowiednią ilość punktów z zadaniami. Czasami na mapie widoczna jest trasa, innym razem jedynie punkty. Raz drużyna wie, na którym punkcie są zadania do wykonania, innym razem nie ma pojęcia co ją czeka.

Z roku na rok na udział w imprezie decyduje się więcej drużyn. Naszym zdaniem dużym plusem jest różnorodny poziom grup – od jednostek ratownictwa specjalistycznego, grup medycznych, oddziałów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i grup psich zaprzęgów, po „laików” czyli osoby, które mają wielką frajdę z zadaniowego spaceru z psami.

W tym roku wyjątkowość bieg polegała na tym, iż odbywał się on w nocy. Po zmroku nawet najlepiej znane miejsce, nie jest takie samo…

Już po raz trzeci w organizacji i przebiegu imprezy pomagali wolontariusze Pokojowego Patrolu, czyli grupy związanej z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To do ich zadań należy przygotowanie oraz przeprowadzenie i ocenienie punktów zadaniowych – pozoracji medycznych, punktów wysokościowych, integracyjnych, zagadek logicznych i łamigłówek. ZAPRASZAMY NA SZKOLENIA POKOJOWEGO PATROLU!

Wszystkim organizatorom, uczestnikom, kibicom i sponsorom nagród ogromnie dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w jak najlepszy przebieg imprezy.
Dziękujemy również Ośrodkowi Szkoleniowemu Szadowo-Młyn za gadżety, które znalazły się w pakietach startowych i nagrodach dla zwycięzców. Wielkie podziękowania należą się również za nagrodę dodatkową dla wygranej drużyny – koszulki od organizatora TROPICIELA – przygodowego rajdu na orientację, który równocześnie zaprosił wszystkich do udziału w kolejnej edycji rajdu.

Wielkie ukłony dla Andrzeja Grzelaka, leśniczego, który zgadza się rokrocznie na nasze wymysły organizatorskie i użycza nam wiaty w lesie, jako START i METĘ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii, relacji uczestników ze startu oraz filmiku nakręconego przez jednego z wolontariuszy.Cóż… Do zobaczenia za rok!

Nika
 


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 3016

1999-2020 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms