tu jesteś:  Strona główna
Człowiek i pies - idealny team
Od 29 czerwca do 12 lipca 2014 roku odbywały się Letnie Warsztaty Szkoleniowe „Człowiek i pies – idealny team” DRZEWICZ 2014.
 
 

Szkolenie było kolejną już edycją warsztatów organizowaną dla miłośników psów chcących spędzać aktywnie czas ze swoimi czworonogami i lepiej rozumieć ich potrzeby oraz możliwości wspólnej aktywności.

W czasie dwutygodniowego szkolenia odbywały się zajęcia z ratownictwa wodnego, agility, posłuszeństwa, frisbee, nauki sztuczek i flyball’a. Nie zabrakło również zajęć dla samych przewodników, czyli nauki pierwszej pomocy weterynaryjnej i medycznej, zajęć z psychologii, wykładu na temat pracy z psem na wysokim pobudzeniu, biegu patrolowego, gry terenowej, porannych zajęć z nauki pozorowania, sternikowania i obycia ze sprzętem pływającym oraz zawodów na wesoło. Odwiedzili nas również ratownicy-przewodnicy psów poszukiwawczych z SGPR Gdańsk i przygotowali dla uczestników most linowy nad rzeką.

W połowie szkolenia odbyła się Certyfikacja Pracy Wodnej PSICH RATOWNIKÓW, Zawody o tytuł Championa Pracy Wodnej Fundacji PSI RATOWNICY 2014 (o tym w osobnych relacjach) oraz egzamin na Psa Towarzyszącego według regulaminu Związku Kynologicznego w Polsce, sędziowany przez sędziego FCI Michała Szalca.

Ponieważ w Warsztatach uczestniczyli również przewodnicy psów poszukiwawczych, nie mogło zabraknąć treningów ratowniczych w terenie otwartym.

To były intensywne i owocne dwa tygodnie, jednak najważniejsze jest to, że był to czas całkowicie poświęcony poprawie współpracy między ludźmi a psami, co jest tak ważne w pracy ratowniczej. To był czas spędzony w gronie pozytywnie zakręconych ludzi.

Dziękujemy za te dwa tygodnie! I… do zobaczenia za rok.Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 2756

1999-2020 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms