tu jesteś:  Strona główna
IV edycja 2014 Zawodów Pracy Wodnej edycja 2014 Zawodów Pracy Wodnej
13 września 2014 odbyły się ostatnie zawody w cyklu Championat Pracy Wodnej Fundacji PSI RATOWNICY. Sponsorem naszych zawodów w tym roku był producent doskonałych karm Doctor Dog.Tego dnia w Kunicach na ośrodku Posejdon były zaplanowane ostatnie zawody. Już w piątek, w dzień poprzedzający zawody na Ośrodek zaczęły zjeżdżać się zespoły z całej Polski. Już dzień wcześniej rozpaliliśmy ognisko, które miało palić się aż do niedzieli, kiedy to większość z nas zamierzała wyjechać. Wieczorem przy jednym ognisku spotkali się wszyscy Ci, którzy dnia następnego maja stanąć do zawodów o tytuł Championa Pracy Wodnej Fundacji PSI RATOWNICY.

Jak zwykle siedzieliśmy do późnej nocy – albo wczesnego rana – i toczyliśmy rozmowy o wszystkim. Niektórzy co prawda w środku nocy się zbierali do pracy, ale inni w tym czasie dopiero dojeżdżali.

Sobota przywitała nas pięknym porankiem. Zanim przygotowaliśmy się do losowania kolejności startu i zadań konkursowych, mgły zdążyły opaść, słoneczko wyszło a wszyscy zdążyli już dojechać i wstać.

Kilkanaście dni wcześniej okazało się, że za pontonowanie i pozorowanie  będzie odpowiedzialny najlepszy w Europie – jak twierdzą znawcy – zespół pontonowo-pozorantowy, Nika i Orsiak.

Tak więc trochę po 10 odbyło się losowanie zadań konkursowych i kolejności startu.

Teodor wylosował zadania. Dla grupy początkującej wylosował:

1. Skok z pontonu do przewodnika

2. Holowanie pontonu pies startuje z brzegu

3. Tonący przytomny, pies startuje z brzegu

4. Team swimming

 

Dla grupy zaawansowanej Teoś wylosował:

1. Przytomny za pontonem

2. Ratowanie dwóch tonących – przytomny/ nieprzytomny

3. Akcja ratownicza

4. Ratowanie tonącego z tłumu (jeden z czterech)

 

Walka była wyrównana, a wyniki czwartych zawodów przedstawiają się następująco:

 

A końcową klasyfikację przedstawia poniższa tabelka

 

Podczas ogłaszania wyników wręczyliśmy dyplomy uczestnictwa i nagrody od naszego sponsora – Doctora Doga. Dzięki obecności naszego sponsora możemy zaprezentować oprócz zdjęć także sympatyczny FILM.

Po ogłoszeniu wyników IV zawodów przyszedł czas na podsumowanie całego roku i wręczenie nagród. Nagrody ufundowała Fundacja PSI RATOWNICY – puchary przechodnie dla zwycięzców w każdej klasie, ZkwP – statuetki dla pierwszych trzech zespołów w każdej z kategorii, oraz rowery – dla pierwszych trzech zespołów w każdej z kategorii. Rowery zostały ufundowane przez importera sprzętu rowerowego, który postanowił pozostać anonimowy.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród Sędzia Główny Championatu Pracy Wodnej Fundacji PSI RATOWNICY wraz z Prezesem Zarządu Fundacji oficjalnie zakończyli tegoroczne zawody oraz zakończyli część oficjalną i jednocześnie zaprosili na urodziny Fundacji. Był tort, i uroczysta kolacja na świeżym powietrzu do białego rana. Po raz kolejny tort był jedyny w swoim rodzaju a rozmowom nie było końca. Było nawet wieczorne słuchanie transmisji meczu siatkarskiego pomiędzy Polską i Iranem....

Po raz kolejny impreza była bardzo udana, i mam nadzieję, że w przyszłym roku Championat będzie tak samo udany, albo nawet lepiej!

Dziękuję wszystkim, którzy przez cały rok walczyli o miejsca w Championacie, pomagali go organizować, pozorowali, pontonowali, sędziowali; Norbertowi, za prowadzenie sędziowania przez cały sezon; Monice za przygotowywanie dyplomów, a przede wszystkim sponsorowi Doctor Dog za dostarczenie nagród na cały sezon a także za kręcenie filmików, i za chęć towarzyszenia nam w zawodach. I wszystkim, którzy pomagali w każdy inny sposób.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.
 


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 3716

1999-2020 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms