tu jesteś:  Strona główna
Witaj piesku - I warsztaty "Wy nie wiecie a ja wiem..."
30 stycznia odbyły się pierwsze warsztaty w ramach programu „Wy nie wiecie a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem, bo poznałem język psi, gdy mieszkałem w pewnej wsi” współfinansowanego przez Fundację Jana Kantego Steczkowskiego.


To spotkanie zatytułowaliśmy „ WITAJ PIESKU! ”

Według planu miały to być zajęcia, na których główny nacisk położony będzie na świadomość własnego „JA”, kształtowanie orientacji w schemacie własnego ciała oraz orientacji przestrzennej.

I tak też było. Na początku dzieci poznały nas i nasze pieski, a my poznaliśmy dzieci. Aby było nam łatwej zapamiętać swoje imiona, każdy dostał identyfikator, który samodzielnie pokolorował i czasami – z małą pomocą – podpisał, a potem został on zalaminowany, nawleczony na tasiemkę i teraz wszyscy będziemy nosić je z dumą podczas naszych spotkań. Wszyscy mamy też piękne jednakowe koszulki z logo projektu, które zaprojektowała dla nas Ania Koziar.

Potem uczyliśmy się nazw części ciała, naszych i piesków, były zabawy ruchowe i piosenki.

Z Negrą uczyliśmy pojęć NA, NAD, POD, PRZED, ZA, MIĘDZY. Pociąg, którego lokomotywą była suczka Ori, jeździł po całej sali, przejeżdżając też POD i NAD psem.

Robiliśmy wszyscy to, co pieski – STALIŚMY, LEŻELIŚMY, CHODZILIŚMY, BIEGALIŚMY, SKAKALIŚMY. Było bardzo wesoło.

Uczyliśmy się też piosenki – hymnu naszego programu – „Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem, bo poznałem język psi, gdy mieszkałem w pewnej wsi”.

W przerwie piliśmy soki i zajadaliśmy ciasteczka, a psy robiły różne sztuczki, żeby się z nimi podzielić.

Na koniec zajęć wszystkie dzieci dostały piękne teczki, w których będą nosiły na zajęcia swoje prace i pomoce. Otrzymały już także pierwsze zadania domowe.

Magda
 


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 4119

1999-2020 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms