tu jesteś:  Strona główna
Treningowe poniedziałki
Czyli Wrocławskie Zorganizowane Grupy Treningowe.

Wszyscy, którzy nas poznali lub którzy po prostu są częścią naszej Fundacji, wiedzą doskonale, że słyniemy z wielkiej chęci działania, nieumiejętności odpoczynku i potrzeby ciągłej aktywności.

Dlatego właśnie pewnego dnia – jak twierdzi kalendarz – 5 kwietnia 2010 roku z inicjatywy Ani „Linuxowej” na forum rozpoczął się temat „Wrocławskie zorganizowane grupy treningowe?” dotyczący chęci spotykania się grupy ludzi, aby porobić coś wspólnie z psami.

I tak oto, regularnie co tydzień, grupa większa lub mniejsza z Wrocławia i okolic zbiera się w Ligocie Pięknej lub Wiszni Małej, czyli tuż pod siedzibą Fundacji, aby spędzić aktywnie czas ze swoim psem.

Jesienią są to spacery i ćwiczenie posłuszeństwa, zimą – podstawy pracy lodowej i pociągowej, wczesną wiosną – przygotowanie do sezonu wodnego, aż wreszcie, gdy dni robią się dłuższe a temperatury wyższe, nasze spotkania mogą odbywać się nad wodą.

Oprócz tego przez cały rok spotykamy się, by trenować pracę węchową – to alternatywa dla tych, którzy lubią pobiegać po lesie, ćwiczymy przeszkody, niestabilne podłoże, strzały, zażywamy kąpieli błotnych, chodzimy po drzewach i ćwiczymy podnoszenie naszych psów, wplatając w to pierwszą pomoc, ratownictwo wodne, survival i team building.

Treningi wyglądają różnie – w zależności od ilości ludzi, dnia, pogody, chęci i możliwości, pomysłu na ćwiczenia, zaangażowania ludzi z zewnątrz w organizację. Jedno jest pewne – to zawsze jest miło, wesoło i aktywnie spędzony czas, czas poświęcony na doskonalenie i rozwijanie umiejętności swoich i psa.

Pieczę nad tym wszystkim od samego początku trzyma Nemo, tj. Magda, znana też jako moja mama. Za co chyba wszyscy ogromnie jej dziękujemy!

Ponieważ sezon wodny rozpoczął się już na dobre, to na tym skupiamy się w tej chwili. Spotykamy się co tydzień na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej, godziny podawane są zawsze z wyprzedzeniem na naszym Forum.

Wszyscy obecni już nauczyli się, że nie ma zmiłuj – do wody trzeba wejść, a do tego chętni są do pozoracji i wzajemnego pomagania sobie, co sprawia, że przestałam czuć się potrzebna w swojej roli pozoranta fundacyjnego!

Do stałej ekipy bywalców należą:

Michał i Diego

Konrad i Laki

Michał i Bianka

Ania i Linux

Asia i Aida

Ania i Yato

Tomek i Lusia/ Carmel

Agnieszka i Kala

Jagoda i Viva

Ula i Meggie / Chester

Kasia i Orest

Dorota i Nala

Magda i Frida

Ja & Speed

 

Czasem odwiedzą nas także nowe cztery łapy ze swym przewodnikiem, w celu sprawdzenia co też my wyrabiamy na tych treningach i czy aby na pewno każdy pies umie pływać!

Jeśli kogoś pominęłam w swej relacji, bardzo przepraszam, ale jest nas coraz więcej!

Ogromnie dziękuję za udział w treningach, chętnych zapraszam do dołączenia i... do zobaczenia nad wodą!

 

Nika

 

 

Zdjęcia:

Michał Florczyk

Ania i Tomek Piotrowscy

Łukasz Orłowski

Sebastian, Agnieszka, Jagoda Matejczuk

Weronika Dzido

Magda Szewczyk - Dzido

 

 

 


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 2936

1999-2020 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms