tu jesteś:  Strona główna
Certyfikacja Pracy Wodnej Psów Stowarzyszenia Terranova
19 sierpień 2011 r.

Duch sportowej walki w naszych psach nie śpi, dlatego też „delegacja frakcji pływającej” Psich Ratowników stawiła się w Ślesinie na Certyfikacji Pracy Wodnej Psów Stowarzyszenia Terranova składzie: Magda i Jurek z Negrą (przystępującą do klasy III), Arek i Dorota z Kodą (któremu została po IV posiadanych klasach już tylko klasa Weteranów) i Patrolem (przystępującym do klasy IV). Z Rogoźnika przyjechali z nami także przedstawiciele Grupy Ratowniczej z Psami WOPR Asia i Szymek z dziesięciomiesięcznym Hawkiem (przystępującym do klasy szczeniąt). Droga nie była łatwa, bo i z Ligoty Pięknej, i z Rogoźnika czekało nas w każdą stronę kilka godzin drogi… Ale warto było! Na miejscu przywitali nas „starzy niufowi znajomi” w ośrodku z bardzo przyjaznym do certyfikacji terenem.

Cała Certyfikacja wymagała cierpliwości i „stalowych nerwów” dla niektórych, podczas gdy szczeniaki i weterani startowali około 10.00, to klasa IV dopiero o 16.00. Sędziowała znana nam już z poprzednich certyfikacji Pani Rita Breesch z Belgii.

 


 

 Nie omieszkamy się oczywiście pochwalić wynikami:

Negra – I miejsce, 100/100 pkt

Patrol – I miejsce, 100/100 pkt – tytuł Best Team

Koda – II miejsce, 98/100 pkt

Hawk – II miejsce, 98/100 pkt

 

 

 

 

Po emocjach zawodów organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na rejs statkiem wycieczkowym, a wieczorem, po oficjalnym wręczeniu nagród i dyplomów, na część nieoficjalną – imprezę z grillem, gdzie jak zwykle wśród starych znajomych, rozmowy głównie o psach, toczyły się do… kiedy kto chciał.

Dziękujemy organizatorom za bardzo miłe przyjęcie i cały pobyt – jak to zwykle bywa wśród ludzi, których łączą psy…

Przed nami kolejne wyzwanie – Certyfikacja Pracy Wodnej Fundacji Psi Ratownicy – już 17-18.09.2011!

Dorota


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 3470

1999-2020 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms