tu jesteś:  Strona główna
Certyfikacja pracy wodnej Fundacji PSI RATOWNICY 2013
Każdego roku najważniejszym wydarzeniem związanym z wodą w Fundacji Psi Ratownicy jest Certyfikacja Pracy Wodnej. Także w tym roku zaplanowaliśmy certyfikację.


Choć początkowo mieliśmy z nią niewielkie problemy – ciężko było zgrać terminy z sędzią – postanowiliśmy, tak jak w latach poprzednich zorganizować ją na koniec sezonu w Kunicach. Jako że w Polsce wciąż nie ma sędziego pracy wodnej, poszukiwaliśmy takiego w Europie i na świecie. Chcieliśmy, aby to był inny sędzia niż dotychczasowi, bo każda taka osoba wnosi zawsze coś nowego do naszej pracy.

W tym roku zaprosiliśmy do sędziowania Christiana Diedrichsa z Niemiec. Sponsorem tegorocznej Certyfikacji Pracy Wodnej była firma Canine Caviar, producenta holistycznej karmy dla zwierząt.

 

oraz Związek Kynologiczny w Polsce, który ufundował puchary dla uczestników Certyfikacji.


 


Christian przyjechał do nas już w piątek razem Norbertem i gościł do poniedziałku rano, kiedy to odwieziony przez Dorotkę na lotnisko w Katowicach wrócił do domu.

A weekend był bardzo napięty, bo najpierw w sobotę 21 września 2013 r. Certyfikacja, potem urodziny Fundacji, a kolejnego dnia ostatnia edycja zawodów o tytuł Championa Pracy Wodnej Fundacji Psi Ratownicy.

Tegoroczna Certyfikacja odbyła się w Kunicach koło Legnicy na ośrodku legnickiego WOPR, któremu kolejny raz dziękujemy za gościnę!

W tym roku do certyfikacji zgłosiło się 13 psów, jednak z różnych względów nie wszystkim udało się wystartować. Niektóre z naszych psów posiadają już wszystkie stopnie certyfikacji, więc nie mogły przystąpić do atestacji.

Według regulaminu Certyfikacji Pracy Wodnej Fundacji Psi Ratownicy mamy 5 klas – klasa 0 tylko na lądzie oraz 4 klasy w wodzie. Klasy należy zaliczać po kolei.

W tym roku do klasy 0 podeszły 4 psy:
Magnus (Cavalier King Charles Spaniel) z Martyną Marek
Wena (Labrador Retriever) z Agnieszką Mroczkowską
Tissaia (Labrador Retriever) z Adrianną Janecką
Viva (Nova Scotia Duck Tolling Retriever) z Jagodą Matejczuk

 

Do klasy I:
Magnus (Cavalier King Charles Spaniel) z Martyną Marek
Wena (Labrador Retriever) z Agnieszką Mroczkowską
Tissaia (Labrador Retriever) z Adrianną Janecką
Viva (Nova Scotia Duck Tolling Retriever) z Jagodą Matejczuk
Meggie (Border Collie) z Jagodą Młynarczyk
Cynamon (Berneński Pies Pasterski) z Martą Wojtasik-Szarawara
Kala (Labrador Retriever) z Agnieszką Matejczuk

 

Do klasy II:
Black Howk (Nowofundland) z Szymonem Niedzielski

 

Do klasy IV:
Bourbon (Nowofundland) z Radkiem Kochlewskim
Linux (Border Collie) z Anią Zawadą

Certyfikacja przebiegała sprawnie, pogoda nam dopisała i jak na koniec września było dość ciepło. Wszystkie psy zaliczyły atestacje i za rok będą mogły podejść do klas wyższych.

Dziękujemy sponsorowi nagród firmie Canine Caviar, legnickiemu Oddziałowi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Związkowi Kynologicznemu w Polsce, który ufundował puchary dla uczestników certyfikacji, a także wszystkim pomocnikom, pozorantom i pontonowym. Zapraszamy za rok na kolejną certyfikację Fundacji „Psi Ratownicy”.

 

 


 


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 4551

1999-2020 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms