tu jesteś:  Strona główna
II edycja 2014 Zawodów Pracy Wodnej
W tym roku już po raz trzeci nasza Fundacja jest organizatorem Championatu Pracy Wodnej Fundacji „PSI RATOWNICY”. Głównym sponsorem tegorocznej edycji jest firma Doctor Dog, producent wyśmienitej mięsnej karmy dla psów.


 

 

 

 


5 lipca 2014 podczas obozu szkoleniowego Fundacji Psi Ratownicy odbyły się drugie tegoroczne zawody z cyklu Championat Pracy Wodnej Fundacji Psi Ratownicy 2014. Bardzo duże zainteresowanie zawodami, świetne nagrody i na starcie zameldowało się aż 22 zespoły!

Cofnijmy się chwilę w czasie.....

Jest sobota, 5 lipca 2014, dochodzi godzina 9.00. Na miejscu losowania zadań startowych do zawodów krząta się tylko kilka osób – dwie-trzy osoby z Fundacji, Bartek z Doctor Doga, Sponsora tegorocznego Championatu. Trwa przygotowanie losowania – ostatnie drukowanie kart ocen, ustawianie stołów, Poprawianie banerów. Sponsor układa na stole prezenty dla wszystkich startujących – zestawy informacyjne i próbki karmy. 

Dochodzi godzina 10. – koło stołu zaczynają się kręcić pierwsze osoby ciekawie przyglądające się pełnym stołom. Jeszcze kilka minut i rozpoczynamy losowanie. 

Drugie zawody wraz z Norbertem będzie sędziować nasz gość z Norwegii – pani Inger-Anne Tangberg, sędzia prób pracy wodnej, hodowca nowofundlandów. Następnego dnia będzie sędziować certyfikację, a dziś pomoże Norbertowi w sędziowaniu zawodów. Jeszcze kilka informacji organizacyjnych, sprawdzenie listy startowej i rozpoczynamy losowanie. Każdy z przewodników losuje numery startowe a  Inger-Anne Tangberg losuje zadania na zawody.W klasie początkującej – w której wystartuje aż 17 zespołów zostały wylosowane następujące zadania:

1. Holowanie surfera
2. Manekin – start z łodzi
3. Manekin – start z brzegu 
4. Holowanie pontonu – start z brzegu.


W klasie zaawansowanej – tutaj mamy 5 zespołów – wylosowano następujące zadania:
1. Przytomny/nieprzytomny
2. Zanoszenie koła – start z brzegu
3. Dryfujący ponton
4. Ratowanie osoby przytomnej i powrót do pontonu.
Przez cały czas zawodów towarzyszył nam silny wiatr – to było duże utrudnienie dla psów, ale dzięki temu mogły pokazać hart ducha, czasem większy niż kibiców na brzegu. Wiatr utrudniał co prawda wykonywanie zadań, ale sprawiedliwie wszystkim tak samo. Świetnie radziły sobie zarówno małe pieski jak i duże psy. Atmosfera była bardzo przyjacielska, wszystkie psiaki były nagradzane oklaskami i było bardzo przyjemnie.

Po południu, kiedy zawody dobiegły końca, spakowaliśmy sprzęt do pontonu i powróciliśmy na ośrodek, gdzie czekaliśmy na podliczenie punktów i oficjalne zakończenie zawodów. 

Norbert wraz z Inger-Anne Tangberg ogłosili wyniki zawodów, wręczyli nagrody od sponsora Doctor Doga, a wieczór wszyscy – zawodnicy, kibice, organizatorzy i sędziowie – zakończyli przy wspólnym ognisku. Może poza psiakami, które odpoczywały przed kolejny dniem – tym razem czekała nas Certyfikacja Pracy Wodnej.

Na półmetku rywalizacji sytuacja wygląda następująco:

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Przemka i fotografiapodpsem.pl oraz filmu przygotowanego przez Doctor Doga.
 


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 3665

1999-2020 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms