tu jesteś:  Strona główna»PRACA Z PSEM»Dogoterapia»My w dogoterapii

O nas pracujących w dogoterapii

Posiadając cudowne mądre i łagodne psy, szkoląc je do różnych zadań związanych z ratownictwem, mając też w większości własne dzieci i obserwując ich relacje z psami, nie mogliśmy nie pomyśleć o dogoterapii. Część z nas uznała, że chce pójść w tym kierunku… Praca nasza na początku ograniczała się tylko do zajęć edukacyjnych, stworzyliśmy własne programy edukacyjne, mające zapoznać dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania wobec psów oraz z unikaniem niebezpieczeństw nad wodą. Wraz z ratownikami WOPR braliśmy udział w pogadankach w placówkach oświatowych, na festynach, pokazach itp.  Zapraszaliśmy dzieci i młodzież do bazy WOPR we Wrocławiu. W tej chwili powstaje kolejny program edukacyjny dotyczący zasad udzielania pierwszej pomocy. Już wkrótce nasi przewodnicy z psami i ratownikami WOPR i medycznymi postarają się przekonać dzieci, młodzież, ale i dorosłych, że od nich zależeć może czyjeś życie i warto znać zasady pierwszej pomocy.

W tej chwili nasza działalność jest już dużo szersza, poza zajęciami edukacyjnymi bierzemy też udział w zajęciach terapeutycznych w różnych ośrodkach.

Część z nas posiada w tym kierunku odpowiednie wykształcenie, są wśród nas pedagodzy, oligofrenopedagodzy , inni mają tylko pasję do pracy z dziećmi i psami, wszyscy jednak staramy się wciąż poszerzać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności nasze i naszych psów. Bierzemy udział w wielu warsztatach, seminariach, konferencjach i kursach dotyczących wszystkiego, co może nam pomóc w pracy z psami w dogoterapii. Jesteśmy też organizatorami tego typu szkoleń. Psy, z którymi pracujemy zostały wnikliwie sprawdzone pod kątem przydatności do pracy i  posiadają certyfikaty dopuszczające do pracy terapeutycznej.

Zawsze jednak nasza praca oparta jest na ścisłej współpracy z terapeutą, psychologiem lub pedagogiem prowadzącym osoby, z którymi mamy pracować!

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 201328

1999-2024 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms