tu jesteś:  Strona główna»PRACA Z PSEM»Posłuszeństwo»Kalendarium ćwiczeń»Przywołanie

Przywołanie

Agata Woźniak

  O to nadchodzi nowa porcja zmagań :)... "do mnie!" na krótkim dystansie - czyli wersja dla początkujących :)
Zadanie na nadchodzący okres: posadź psa i stań tuż przed nim. Następnie wydaj polecenie "zostań!" i odejdź na odległość ok. 2-3 kroków - czyli oddalasz się od psa idąc do tyłu, jeżeli masz opanowane pozostawanie w pozycji siad, to możesz odwrócić się do psa tyłem.
Stajemy na chwilę, patrzymy psu głęboko w oczy - realizujesz kontakt wzrokowy i koncentrujesz się na psie. Po chwili robisz jeszcze jeden krok do tyłu, jednocześnie wydając komendę "do mnie!" – zrób to bardzo przyjacielskim głosem i zachęć psa do podejścia do Ciebie. Zadaniem psa jest podbiec do Ciebie i usiąść jak najbliżej - oczywiście twarzą-pyskiem do Ciebie:) W pierwszej fazie polecam użycie smyczy - przyda się!!!
Jeżeli Twój pies jest niezbyt zainteresowany przychodzeniem do Ciebie, to postaraj się być spontaniczny, wesoły - nawet w nadmiarze. Niech pies myśli, że właśnie zaoferowałeś mu udział w nowej atrakcyjnej zabawie. Możesz też odbiec trochę dalej (uważaj tylko na powierzchnię, po której biegasz tyłem) oraz użyć smyczy do "przyciągnięcia" psa do siebie.
Jak już pies usiądzie przed Tobą, to oczywiście chwila na kontakt wzrokowy i nagroda!!!!
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 193651

1999-2024 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms