Obecny czas: Nie Wrz 15, 2019 7:37 am

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Egiptos
PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 6:00 pm 
Pogromca wszelkich tematów
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 29, 2008 4:03 pm
Tak jest, niestety :(

Profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 6:02 pm 
Dobry Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 28, 2008 11:36 am
Witamy w kraju :) Tusk nie kandyduje na prezydenta, sąd apelacyjny uznał, że można puszczać bezkarnie wiązanki na forach, część Polaków nadal nie ma prądu, a śnieg gdzieniegdzie pada :D

PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 6:08 pm 
Magda TopSpamerka
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 28, 2008 3:30 pm
Miejscowość: Piękna Ligota
To może wpadniesz do nas na turnus zimowy poćwiczyć przed lodowym ? :D

Jeśli coś kochasz, uwolnij to
Jeśli powróci, jest Twoje
Jeśli nie, nigdy nie będzie

PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 8:41 pm 
Awatar użytkownika

info miałem na bieżąco bo TV było, choć tendencyjne a co do ćwiczeń to muszę się odgrzebać z tony maili i zobaczymy.
odezwę się

PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 9:42 am 
Awatar użytkownika

No to jeszcze na gorąco kilka słów o tym .... (tu każdy sobie wstawi co chce) kraju.

Byłem tam 8 i 6 lat temu, ponieważ stwierdziłem, że mam nierozliczony rachunek z pewnym wrakiem, co to jest zaliczany do 10ciu najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie postanowiłem zawitać tam ponownie. Nazywa się SS Tistlegorm. Nie będę tu o nim pisał bo napisano o nim setki stron. Film i opis znalazłem na stronie klubu Jacka Dąbrowskiego co to teraz ma 5cioraczki.
http://www.pinoter.bajtnet.lca.pl/wraki ... index.html
Zadanie i cel podróży został osiągnięty, wrażenia starczyło mi na dwa tygodnie, wczoraj zacząłem za nim tęsknić.

Zanim przejdę do wskazówek, które powinny znaleźć się w kąciku podróżniczym zaznaczę, że zawsze byłem bardzo krytycznie nastawiony do tego kraju. To co zastałem teraz, po 6ciu latach jest jeszcze bardziej masakryczne.

Co jest OK?
1. Nurkowanie !!! właściwie to nie widzę sensu jechać do Egiptu jak się nie nurkuje
2. Pogoda w styczniu (ok 25st. raz się nawet spociłem :)) Trochę wieje, na tym polega ich zima, ale nie jest to uciążliwe. Dwa dni przed naszym przyjazdem spadł deszcz w jedno popołudnie i zamknęli lotniska na 2 dni, nie działały telefony komórkowe, w hotelach w wielu pokojach pospadały sufity, wiele dróg było nieprzejezdnych. Taki to fajny kraj
3. Delfiny. Kocham te zwierzaki a Teodor chyba nawet bardziej niż nas. Jak weszliśmy z nimi popływać to chciał tam zostać na cały dzień. Niestety nie należy to do tanich rozrywek. 15 minut pływania z tymi pięknymi ssakami to koszt 75 Euro i to jak się zabukuje samemu, a nie jest to łatwe bo nikt nie chce powiedzieć gdzie to jest i nie można znaleźć ich strony. Podejrzewam, że mają układ z turoperatorami bo tylko oni oferują takie wycieczki i to ze 100% marżą.
Dla tych co się wybierają do Sharmu wstawiam link http://www.dolphina.net/

Co jest do zniesienia?
1. Masa, wielka ogromna, wszechobecna masa rodaków Wielkiego Brata. W zasadzie Egipcjanie w Sharmie przestali uczyć się angielskiego. Można się z nimi porozumieć tylko po rosyjsku, nawet nie próbują w innym języku poza kilkoma tekstami typu "zajebista cena" albo "taniej niż w Biedronce" Dla kogoś kto nie zna rosyjskiego, komunikacja w tym kraju może okazać się trudna.
2. Jedzenie. Generalnie jest okej, ale tępo w jakim się pogarsza, a właściwie włazi do dupy europejskim gustom jest przerażające. Zniknęły kuskusy, zaprawiane kolendrą i pomidorkami, baraninki pieczone w orientalnych przyprawach, kurczaki faszerowane słodkimi nadzieniami ..... :( Pozostały natomiast niezłe warzywa i ciasta, jeśli ktoś lubi słodycze.
Obstawiam, że jak w tym tempie będą postępować kulinarne zmiany to za 3-4 lata zjemy tam schabowego, bo kapusta już była w tym roku.
3. Syf i brud poza hotelem. Właściwie jadąc z Nabq gdzie mieszkaliśmy do Sharmu nie warto patrzeć w prawo. Wracając polecam patrzeć tylko w prawo :)

Co jest nie do zniesienia?
1. Głupota, albo złośliwość tych bądź, co bądź wielkich parę tysięcy lat temu umysłów. Mimo iż wiem dobrze, że dla nich są zupełnie inne priorytety istotne i to czy ci podadzą wino w czystym, czy brudnym kieliszku, który ktoś właśnie odstawił to nie ma najmniejszego znaczenia. To, że pan dyrektor od ręczników ma swoją wizję wydawania ich o odpowiednich porach mimo, że jego zadaniem jest dać ręcznik->wziąć karę lub zabrać ręcznik->oddać kartę. Nic więcej, proste nie? a jednak nie takie proste jak się może wydawać. Ale mniejsza z tym, nie chcę się źle wyrażać o nich. Piękna pogoda rekompensuje trochę te niedogodności.
2. Alkohol. Ogólnie wiadomo, że jestem pijakiem i chleję od rana ;) To coś co tam podają powinni podawać w przychodniach odwykowych w Polsce. Najgorsze jest to, że nie można pójść sobie na miasto i kupić coś normalnego. W jednym czy dwóch sklepach w Sharmie można kupić coś normalnego w jakieś kosmicznej cenie dwa dni od przyjazdu, potem ta cena wzrasta, ale i tak nie udało mi się takiego sklepu znaleźć.
3. Nagabywanie i namawianie na wejście do sklepu. Właściwie powoduje to, że warto się nie ruszać z hotelu.

podsumowanie:
Warto pojechać tam ponurkować i podreperować trochę samopoczucie spowodowane zimową deprechą wygrzewając tyłek na słoneczku. Warto tam pojechać również z uwagi na łatwy dastęp. Codziennie z jakiegoś dużego miasta w Polsce leci tam samolot. 4 godzinki i plus 25st, słoneczko, piękne morze......

jak zgram jakieś zdjęcia to wstawię, ale nie mam dużo bo tam nie ma co fotografować

PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 11:06 am 
Dobry Admin
Awatar użytkownika

Albo ten kraj przez rok się zmienił, albo doświadczyliśmy kompletnie czegoś innego. Fakt, że byliśmy w innych miejscach.

Język: nawet trzylatki śmigały po angielsku, na statku - angielski, w mieście - angielski. Rosyjski widziałam w formie reklamy na witrynie sklepu i na tym się kończyło.
Jedzenie: wróciłam do Polski i pierwsze co zrobiłam, to pojechałam na domowy obiad z kotletem, choć za mięsem nie przepadam.
Wszędzie (w hotelu i na statku) serwowano nam wyłącznie dania kuchni regionalnej.
Poza hotelem: atrakcje, jeśli ktoś lubi dużo przestrzeni, ewentualnie można tę przestrzeń wykorzystać na przejażdżkę quadem. Jeśli przestrzeń ograniczona miastem, to też można kilka bardzo atrakcyjnych rzeczy zobaczyć (np. wiecznie niedokończone budynki, sklepy z przyprawami, mięsne, niektóre rzeźby podturystyczne).

Nagabywanie - owszem, brud - owszem, ale nie jakoś tragicznie.

Apteka i najpopularniejszy produkt
Załącznik:
APTEKA.jpg
APTEKA.jpg [ 131.53 KiB | Obejrzany 82 razy ]

U nas -10'C, a tam kosze świeżych słodkich owoców
Załącznik:
OWOCE.jpg
OWOCE.jpg [ 149.86 KiB | Obejrzany 71 razy ]

PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 11:52 am 
Awatar użytkownika

Dahab?

PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 12:00 pm 
Dobry Admin
Awatar użytkownika

Safaga

PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 1:44 pm 
Awatar użytkownika

Tak, są miejsca jak Safaga, Taba, Marsalam gdzie jest inaczej, niestety miejsca jak Sharm czy Hurgada wyglądają tak jak opisywałem. Niestety Niemcy zbombardowali Tislegorna koło Sharmu a nie tamtych miejsc :)

PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 2:21 pm 
Nawiedzony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 16, 2009 1:32 pm
Miejscowość: Brzeg Dolny - Domasław
Byłem w 2009 roku w Sharmie i potwierdzam to o czym pisał Norbert. Angielskim się nikt nie posługiwał, ale za to rosyjski jest najbardziej znany. Cała obsługa hoteli mówi po rosyjsku. Prawie przy każdym hotelu wisi rosyjska flaga. Nawet plaże mają o wiele luksusowe. Byłem kilkakrotnie na takiej plaży.
Po za hotelami syf. Każdy wywala smieci zaraz za swoim płotem, nie znaja tam pojęcia śmieciarka. Oczywiście jak tem jechać to najlepiej nurkować i przy okazji zobaczyć Kair. Jak jechaliśmy do Kairu, to tak jak pustytnia długa, to był to cały czas jeden wielki śmietnik, aż żal...
Oprócz nurkowania polecam jescze jazdę kładami po pustyni i na wielbłądach oraz kolację w wiosce Buduińskiej. Na delfiny nie trafiłem, chociaż ich szukaliśmy.

PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 2:29 pm 
Dobry Admin
Awatar użytkownika

Widziałam śmieciarę, jak wyrzucała śmieci do rowu przy drodze :D
Syf w sensie ogólnonarodowym niespotykany w Europie. Śmieci są wszędzie: na drodze, na pustyni, na plaży i w wodzie. W zależności, w którą stronę wiatr wieje, tam więcej śmieci nawiewa z pustyni.
Ja pisałam o hotelu, statku i restauracjach, że dbano o czystość. Przy głównej ulicy w mieście też jako tako (w zaułkach zawsze to samo - gruz i śmieci).

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 4:34 pm 
Awatar użytkownika

parę fotek z delfinów
http://picasaweb.google.pl/ankakoziar/EgiptDelfiny#

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 5:03 pm 
Nawiedzony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 27, 2008 11:02 am
Miejscowość: Łódź / UK
SUPER :!:
Jestem w szoku, że młody sam z nimi śmigał :shock: :shock: :shock:

ImageImage

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość